ساخت وبلاگ گیربکس اتوماتیک دیجی بروز کاور موبایل نمونه سوال امتحانی آذر دیجی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل گت موب خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
جدیدترین اخبار ایران و جهان

جدیدترین اخبار ایران و جهان

آب پاکی امیر قطر روی دستان ترامپ درباره ایران

وزیر امورخارجه قطر وضعیت بوجود آمده میان ایران و آمریکا را یک بن بست توصیف کرد و گفت که تهران با وجود تحریم‌ها پای میز مذاکره با واشنگتن نمی‌آید.

محمد بن عبدالرحمان آل ثانی در گفت‌وگو با روزنامه واشنگتن پست درباره سفر اخیر امیر قطر به واشنگتن گفت که او در دیدارش با رئیس جمهور آمریکا دیگر پیشنهاد میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن را مطرح نکرده است، زیرا کاخ سفید نشان داده است که باور دارد تحریم‌های سخت‌تر ایران را وادار به مذاکره می‌کند.

وی تصریح کرد: آن‌چه ما از آمریکایی‌ها فهمیدیم این است که به دنبال جنگ با ایران نیستند. آن‌ها، تحریم‌ها را برای آوردن ایران پای میز مذاکره مفید می‌دانند.

محمد آل ثانی همچنین وضعیت بوجود آمده پیرامون ایران را یک بن بست توصیف و خاطرنشان کرد: تهران باوجود این تحریم‌ها نمی‌تواند بر سر میز مذاکره بیاید.

وزیر امورخارجه قطر افزود: دولت آمریکا بهار سال گذشته پیشنهاد امیر قطر برای میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن را نپذیرفت و اکنون دوحه در تلاش است تا به وضوح به آمریکا بگوید که ما نمی‌توانیم از عهده هیچ جنگی میان هم‌پیمان و همسایه خود بربیائیم.

امیر قطر روز سه شنبه در کاخ سفید با رئیس جمهور آمریکا دیدار و بنا بر اعلام وزیر امورخارجه قطر دو طرف در این دیدار درباره مسائل دو جانبه گفت‌وگو کردند.

منبع: افکار نیوز

+ نوشته شده در پنجشنبه 20 تير 1398ساعت 16:23 توسط میثم حکمتی | | تعداد بازدید : 44

تصمیمات ترامپ متحدان آمریکا را مبهوت کرده است

یک روزنامه آمریکایی با اشاره به تصمیمات اخیر رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران نوشت: تصمیمات دمدمی مزاج ترامپ متحدان این کشور را گیج و مبهوت کرده است.
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی درباره اتفاقات اخیر در درون کاخ سفید در ارتباط با تصمیم به اقدام نظامی علیه ایران و لغو آن در دقایق آخر نوشت: برخی آن را یک تهدید توخالی دیگر از جانب رهبری می‌دانند که پارس کردنش به نیش زدنش می‌چربد. عده‌ای هم آن را یک روش جنون آمیز می‌دانند، یک حیله گری و اقدام هنرمندانه بالقوه؛ و دیگرانی نیز آن را آخرین اقدام یک آمریکایی می‌دانند که مدت‌ها پیش از دونالد ترامپ هم بود و آن تلو تلو خوردن از انزوا به سمت مداخله و سپس عقب نشینی است.
به دنبال ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا در خلیج فارس که به حریم هوایی ایران تجاوز کرده بود، دونال ترامپ مدعی شد که دستور حمله به سه نقطه در داخل ایران را صادر کرده بود، اما در دقایق پایانی از آن منصرف شده است.
برخی از افرادی که در داخل نشست امنیتی ویژه کاخ سفید حضور داشتند درباره این ادعای ترامپ تشکیک وارد کردند. از جمله نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که گفته بود در جلسه چیزی درباره تصمیم ترامپ برای حمله نشنیدم.
این روزنامه آمریکایی نوشت: دستور روز پنج شنبه آقای ترامپ برای حمله به ایران در تلافی ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا و سپس لغو این دستور در دقایق آخر، شک و تردید‌های بین المللی در زمینه عقاید ترامپ و قدرت وی برای اداره ایالات متحده را افزایش داده است.
«نایجل شینوالد» سفیراسبق بریتانیا در واشنگتن که زمانی مذاکرات با ایران برای آزادی گروگان‌های آمریکایی را هدایت می‌کرد، می‌گوید، پدیده تصمیم سازی‌های دمدمی مزاج باعث سردرگمی متحدان ترامپ و همچنین رقبای این کشور شده است.
شینوالد افزود: با این حال این هم بخشی از ادامه تصویر ابهام آمیز از آمریکا درباره استفاده از قدرت است، چیزی که در سرتاسر تاریخ آمریکا وجود داشته است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 3 تير 1398ساعت 12:23 توسط میثم حکمتی | | تعداد بازدید : 62